5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających nasze produkty online wzrosła o 34% w układu ostatnich 5 lat. Również na rynku pojawiają się nowe technologie, które ułatwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na bliskim załatwieniu naszych historii. Nie akceptujemy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet pomagają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w konkretne miejsce. Zamiast tego otwieramy stronę internetową a wszystko liczymy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż łatwo mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w interesach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na stronę każdego biznesu i poprawiać asortyment w jakimkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież oraz obuwie. Na nowym miejscu wydobywają się środki i pielęgnacje. Potrafi więc stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest zwykły. Mowa tu o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Wiele osób korzysta również ze sklepów internetowych w obiektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych także będzie zatem możliwe, natomiast w takiej rzeczy musimy udać się co najmniej do kilku miejsc. Z zmian korzystając z internetu, wystarczy przejść na pojedynczą stronę, oraz wszystkie potrzebne dane będą na wybranie ręki. Jak toż możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na podobną platformę. Kolejnym etapem będzie wybranie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w pozostałych sklepach wraz z kolekcją cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, który w liczb cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do korzystania z kolekcje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można osiągnąć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i mnóstwo różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wpaść w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które łączą w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz bardzo czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym klientom skorzystanie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań decyduje się na skorzystanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca posiadają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one mniej znane wśród polskich konsumentów, ale nie odchodzą z drugich skutecznością i siłą.

Na brzeg dodajmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po takim etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy użyć również z systemów świadczonych przez sklepy, jak i organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w ten styl pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek nowy cel.

Artykuł został opracowany przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments