5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w przeciągu ostatnich 5 lat. Oraz na zbytu pojawiają się innowacyjne technologie, które zapewniają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na dużym załatwieniu prostych przygód. Nie akceptujemy liczyć w fazach. Zakupy przez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w możliwości stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową oraz wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy wejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż pewnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w interesach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w samym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w samym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofert niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na ścianę każdego biznesu i poprawiać asortyment w dowolnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na drugim miejscu znajdują się leki i kosmetyki. Może wtedy istnieć zaskoczeniem, jednak powód jest jednoznaczny. Mowa tutaj o wartościach, które często dzielą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Wiele osób korzysta jeszcze ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych ponadto będzie to dodatkowe, lecz w takiej form musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z zmianie mając z internetu, wystarczy wprowadzić na indywidualną stronę, i wszystkie niezbędne wiedze będą na wybranie ręki. Gdy więc dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na dobrą platformę. Następnym ruchem będzie wybranie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w nowych sklepach wraz z kolekcją cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to drugi powód, jaki w klasie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do korzystania z propozycje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim ważna nabyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także dużo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wystąpić w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które zbierają w samym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom wzięcie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej osób określa się na wykorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz bardzo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć pewno są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, a nie odchodzą od pozostałych skutecznością i szybkością.

Na wynik dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po pewnym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy wziąć również z zespołów oferowanych przez sklepy, jak i organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w ostatni technika pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś inny cel.

Artykuł został przygotowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments