Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł Miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i zwiększonym pragnieniem, nazywa to, że borykasz się z kacem. Kac że mieć znacznie objawów, też tych wcale uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija natomiast nie idzie na poprawne funkcjonowanie, a “przyleganiu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak powstać z łóżka, pójść na zakupy, do lekturze czy po prostu zapanować nad naszym ciałem, można wziąć po drugie leki na kaca: od suplementów nabytych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co zatem istnieje kac?

Kacem szacuje się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i elementami dodatkowymi wprowadzonymi w wybranych kolorowych alkoholach i społeczne odwodnienie organizmu. Gdyby wyjść do kaca z częścią sarkazmu, ważna by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niejedzenie alkoholu. Jednak miłe towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i minus umiaru powodują, że skutki nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to efekt działania samego z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Leki na kaca z apteki

Idąc do apteki, albo nawet broniąc się na stacji benzynowej, możemy zakupić środki na kaca. Te sprzedawane w nagłych również dłuższych opakowaniach, to często złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede każdym oferowane są w postaci musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych preparatów są dyskusyjne. Na dowód powszechnie w nich kojarzony kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, zaś w połączeniu z obowiązującym jeszcze w organizmie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten moment znajdziemy przede wszystkim w środkach, które nie tylko mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem leków na kaca stanowi zatem, że znakomitą większość przyjmuje się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. I leczenie kaca powinno opierać się na uzupełnieniu wody i elektrolitów w organizmie. Można przecież sprawić to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej imprezie na nogi może postawić kroplówka na kaca, która obejmuje głównie glukozę i elektrolity, jednak można zdecydować się jeszcze na kroplówki droższe w magazynie, czy takie z witaminami (np. C a B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn składających się po spożyciu znacznej zawartości alkoholu w wątrobie.
To, jak łatwo zadziała kroplówka na kaca, zależy od samych cech chorego, choć w znakomitej części przypadków przynosi duże rezultaty. Podanie kroplówki na pewno i skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, ale również niweluje stres, bo przynosi szybką pomoc i odkłada na nogi. Dobrana i dana przez lekarza kroplówka na kaca jest prawidłowym lekarstwem dla kobiet, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć i które znacznie łatwo muszą znowu stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki trwa do 1 godziny, i po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Lek na kaca prawdopodobnie stanowić uznawany doraźnie, gdy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból głowy i zmęczenie. W sukcesach poważnych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Absolutnie nie wolno jej dostarczać sobie samodzielnie, ale trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która dostarcza usługi podawania kroplówek na kaca w budynku pacjenta. Sklep będzie dostosowany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments