Czym są tak zwane kotłownie finansowe?

Czym są tak zwane kotłownie finansowe?

Artykuły miesiąca

Czym są tak zwane kotłownie finansowe? Jeśli sądzisz, że sprawy z znanego już filmu “Wilk z Wall Street” to praca, która nie ma pomieszczenia w rzeczywistym życiu – poważnie się mylisz. Zgiełk, wulgarność i chęć pieniądza w oczach to codzienność zarówno w lokalnych firmach korzystających najczęściej na naiwności nieświadomych zagrożenia utraty majątku ludziach. Poznaj historię tzw. kotłowni finansowych, czyli miejsc, w których ktoś pragnie być łowcą, a ktokolwiek inny zwierzyną.

Czym są tak zwane kotłownie finansowe?

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem fakt, że nowym światem rządzi głównie pieniądz. Sprzedaż, zarobek, zysk – to same spośród najczęstszych w aktualnych czasach pojęć, które mówią niejako większość profesji. Są one zawsze najbardziej aktualne w sfery finansowej, w jakiej nie ma znaczenia na sentymenty. Jest za to ochota pomnożenia kapitału i zgarnięcia sutej prowizji z każdej transakcji. Nawet wtedy, jeśli stosuje się toż z lekkim, a zwłaszcza podłym zachowaniem względem klientów.
Miejsca pełne szaleństwa

Poranne mitingi, motywacyjne mowy, nieetyczne i balansujące na miary prawa pracowanie a niezwykle często oszustwa na czystych i zagubionych mężczyznach to codzienność pracy w tzw. kotłowniach. Pod słowem tym zamykają się – pisząc najkrócej i dokładnie – centra finansowe wyspecjalizowane w niedalekiej i agresywnej sprzedaży ryzykownych produktów inwestycyjnych. Pracownicy tego sposobie przedsiębiorstw bazują najczęściej na zdobywanym stopniowo zaufaniu klientów, jacy zamierzając pomnożyć posiadany kapitał, podejmują mało odpowiedzialne finansowo decyzje.
Za drzwiami kotłowni

Od pewnego czasu po naszych portalach internetowych krążą filmiki pokazujące prawdziwe oblicze kotłowni finansowych. Byli zatrudnieni takich firm, na łamach ogólnopolskich mediów, zdradzają szczegóły naszej funkcji, a oraz licznych zabaw, imprez czy “wyzwań” rozgrywających się w ciszach czy “po godzinach”. Z bajce tych wyłania się obraz miejsca, w jakim najwyższą wartością, o jaką warto walczyć za każdą cenę, jest pieniądz. Większość ludzi kotłowni finansowych ma bowiem, że za gotówkę można przekonać innych typów do wykonania prawie każdej, nawet najbardziej szkodliwej i upokarzającej rzeczy.
Praktyki wobec klientów

Szokować że nie tylko sposób, w który mieszkają się pracownicy, a przede każdym to, jak mają swoich klientów. Wbrew pozorom, w kotłowniach finansowych pracują profesjonalni sprzedawcy, którzy oddają się swoim działaniom – czyli zarabianiu dla firmy jak najważniejszych pieniędzy – w stu procentach. Idą przy tym trudno po trupach, oferując klientom bardzo poważne produkty rynkowe. Kiedy w rzeczywistości wygląda ich produkcja? Transakcje finalizowane są przez telefon. Pracownik wybiera numer ze znajomej listy kontaktów, telefonuje i prowokuje do wzięcia z danego instrumentu finansowego.
Ważny element

Sposób rozmowy zaś to, jakich dokładnie narzędzi manipulacji użyje pracownik zależy ale z niego. Grupa jest zawsze na końcu dobra, że klient dość łatwo także na znaczny godzina wpada w sidła zastawione przez sprytnego rozmówcę. Na wczesny rzut oka kotłownie przypominają firmy maklerskie, sprzedające akcje giełdowe. Pracownicy operują delikatnymi i brzmiącymi dość profesjonalnie nazwami, przekazują konsumentowi informacje za informacją, po to, aby wejść w jego osobie chaos, a przede wszystkim mają podniosłą atmosferę. Byli zatrudnieni mówią o przypadkach, w których użytkownik jest obrażany, wyśmiewany za brak odwagi podjęcia ryzyka inwestycyjnego, a nawet nakłaniany do postawienia na szali swoich ostatnich oszczędności. Pracownicy kotłowni przekonują bowiem, że “cała okazja potrafi się obecnie nie powtórzyć”.
Twórz na wynik?

Tak tak na transakcjach w ważnej dawki przypadków zarabiają wyłącznie konsultanci. W kotłowniach finansowych jest ścisła hierarchia i uczucie przynależności do określonego okresu przedsiębiorstwa. Walka o wyższe stanowisko wykonywa się kosztem stałych klientów, którzy niejednokrotnie tracą majątek swojego mieszkania. Pracownicy kotłowni otrzymują z jakiejś operacji prowizję. Im daleko to sprzedadzą, tym nic zarobią, a przy okazji zdobędą dodatkowe elementy, które zamierzają o sukcesie.
Czy klienci zarabiają?

W części wypadków tak, a… wyłącznie na wstępie. Na myśl. Inwestowanie za pośrednictwem tzw. kotłowni finansowych to bowiem stąpanie po kruchym lodzie. Klienci ciągle nie mają wzięcia na co dokładnie przeznaczają swoje pieniądze, a zadaniem ludzi tych firm jest jak największe zatrzymanie środków. Kotłownia zarabia odsetek z każdej kwoty, a koniec końców użytkownik a oczywiście nie odzyskuje wszystkich pieniędzy. Inwestowane są one bo w dość ryzykowne instrumenty, które nie gwarantują sukcesu finansowego.
Kotłownie a prawo

Tego rodzaju firmy działają w duzi legalnie, formalnie grają w sfery fizycznej lub doradczej. W myśli toż do klientów należy opinia o inwestowaniu, a manipulację faktami i wprowadzanie socjotechnicznych sztuczek trudno udowodnić. Cały proceder wykonywa się zatem w jasnych rękawiczkach, a istotna jest niestety naiwność samych klientów.

Artykuł powstał przy zgodzie z Czym są tak zwane kotłownie finansowe?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments