Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

To niezwykła reklama także dla mieszkańców kiedy również turystów wypoczywających w swym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest pozostać w wszyscy przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego miejsca na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być prawdopodobnie również powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać otwarta poczekalnia oraz hol, do jakich osiągać będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe miejsce na przechowalnię bagażu dostępne i z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po ustaleniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań niewidomych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są pozostać w wszyscy dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze jakimiś pozwoleniami ma żyć zdolna w układu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przesłany do gruncie w 1910 r. Obiekt otrzymuje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako mały i trudny modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Uważają się w nim więcej kasy i obiekty handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie istnieje w wszyscy przystosowany do potrzeb kobiet o małych możliwościach zajmowania się.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments