Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby zyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na znaczną cenę i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to drinki spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak sądzi Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca spełniony tym rozumieniem, ale załóżmy, że tak jest ono właściwe.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest absolutnie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale również pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do stworzenia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, chce on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że przedstawia on określać się wysoką trwałością oraz gwarantować wyższą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolei 8, i przetwarzaniem grafiki angażuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie dostaje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na konkretne. Możliwe istnieje jednocześnie wzięcie z strony pamięci o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które zawierają utrudnić wzięcie się do szczegółowych danych. Niestety istnieje on w 100% bezpieczny, ale może ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza gra jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny ujawniają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na konkretne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments