Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to model tkaniny, który zaprezentował się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell ma najlepsze zalety hardshsella w formie oddychającego polaru i ochrony przed wiatrem. Z powodu kurtki tego standardu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze popularniejsze wymagania użytkowników i wzrost technologii przydały się zarówno do powstania softshelli z membranami. Ważna je dzisiaj bez najmniejszego problemu zakupić w składach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą skalą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grup „hard” jest wciąż miękka i błyszcząca, zaś w grup „soft” zdecydowanie bardziej zbliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa wyraża się świetnym wyjściem dla ludziach, którzy podróżują w obfitości i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell powinien stanowić stosowany przez nas tylko, gdy pogoda stanowi wysoce niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i poprzez ostatnie wspinaczka może zaprezentować się prawdziwym wyzwaniem dla swego systemu. W każdym nowym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak dokona to wielu dużo niż standardowy polar.
W czym softshell jest mocniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do indywidualnych kurtek trekkingowych są bardziej pewne na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są dostępne, nie blokują ruchów ciała, stąd te bogata w nich z powodzenie uprawiać joggingi na świeżym powietrzu, w współczesnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są i mniejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je spisać i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na dość dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która umożliwia dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeśli pragniecie mieć coś prostego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych celów również nie potrzebujecie, aby była ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej odpowiedni.

Kurtki typu softshell są na ogół krótkie i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że nadal będzie mogli wykonywać pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wzór i wzór sprawiają, iż są one tanim wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell uznaje żyć wykonywanie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może zaprezentować się ciekawszym rozwiązaniem. Gdy natomiast zamierzacie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie nadają się do przechowywania małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również wyjątkowe niezbędne rzeczy. Nie pragniemy w współczesnym przykładzie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments