Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle bliską i zamykającą, że każda dotknięta nią osoba chce nie dopuścić do ostatniego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, możliwość i piękną ochronę gwarantują właściwie dobrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dorosłych. Gdy po nie sięgnąć i gdy dobrze dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – kiedy można stwierdzić dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy podchodzi do mimowolnej mikcji, tzn. od niezależnego od nas wypływu moczu. Nasilenie problemu może istnieć bardzo bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całkowite opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy fakt tego standardu nie musi także o niczym świadczyć. NTM może wynosić charakter tymczasowy i dotyczyć np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy natomiast sytuacja wydaje się, należy udać się do lekarza w projektu określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą samą w sobie, ale objawem. Powinien te skorzystać wówczas po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i forma bycia na wysokim stopniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych oraz pozostałe materiały chłonne w akcji z NTM

Pieluchomajtki dla dorosłych to materiał, który adresowany jest osobom zmagającym się z średnim, prostym również niezwykle niebezpiecznym stopniem nietrzymania moczu. W realizacji oznacza to, że mało w ogóle nie są w kształcie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, więc z powodzeniem można je rzucać nie jedynie na dzień, ale oraz na noc. Sprawdzą się zdecydowanie w sukcesie osób starych i stojących. Właściwie dobrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i trudnym zapachem, ale pozwolą poczuć się świeżo i komfortowo.

W sukcesie mniejszego natężenia dolegliwości można skorzystać po drugie produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Są one przeznaczone zarówno kobietom, jak i gościom (ich stan pozwala przystosować się do bielizny i anatomii ciała). Istnieją wtedy efekty bardzo dyskretne, nieodznaczające się pod odzieżą. Stanowią ochronę w sukcesie kropelkowego i słabego NTM (wkładki, podpaski), po średni i wymagający (bielizna). Szeroki wybór produktów chłonnych w bliskiej ofercie jest TENA.

Inne produkty

W sukcesie wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto zabezpieczyć się nie ale za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dać sobie czy znajomym bliskim zmagającym się z NTM dodatkową ochronę w perspektywie specjalistycznych pokrowców na łóżka i krzesła. Dzięki nim łatwiej na co dzień zadbać o higiena i zabezpieczyć meble.

Też warto zadbać o miłą i odpowiednią do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien dbać o tym, że tak zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dotrze do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzroście stanu zapalnego, niezwykle trudno leczyć rolę w niniejszym małym obszarze.

NTM – postępowanie

Gdy teraz zostało nadmienione, jeśli NTM stawanie się faktem, należy udać się do lekarza w punkcie ustalenia winy i rozpoczęcia kroków narzekających na końca jej usunięcie. Jednocześnie jednak warto zawrzeć w mieszkanie kilka wielkich zmian.

Przylegają do nich m.in. zmniejszenie wagi ciała, jeśli jest problem otyłości bądź nadwagi, rezygnacja z gazie oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne uszczuplenie ich leczenia, wdrożenie aktywności fizycznej (na ile istnieje ostatnie możliwe razem ze poziomem zdrowia). Duże jest również podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To oczywiście one otaczają cewkę moczową i wtedy ich ćwiczeniem jest jej wiązanie, aby nie podchodziłoby do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments