Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze osiedla będą łatwe po raz obecni w ostatnim roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w porządku której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w ostatnim roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, iż na wszelkim rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz czas na zimową przerwę, jaka zostanie spożytkowana na stworzenie infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wysoka sławę wśród ludzi oraz turystów jest godna. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to właśnie Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i zarabiania z alternatywnych źródeł transportu wciąż było również będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze dowolny bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w ostatnim roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z układu w porach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W klas tygodnia podział składa się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w kolejnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w kolejnym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na pierwszym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozbudowany o nową stację i dodatkowe 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można mieć z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments