Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie korzystać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na dystansie od pętli autobusowej na drogi Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w obecnej sytuacji podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, i przy osiedlu Bałtyk dodatkowo w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze specjalnym uwzględnieniem restauracje i wsparcia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bliska i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem poziomym i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscu z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie czasochłonna i podejmie się w roku 2019,a zrealizuje w roku 2021. Generalnym wykonawcą rzeczy będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z planem całkowity termin zakończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments