Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to znakomite zajęcie – nawet gdy mamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim umiemy każdego roku bawić się wielkimi w witaminy a doskonałymi owocami. Postać spośród nich pomoże nam do zrealizowania pysznych produktów na zimę. Wiele drzew owocowych że mieszkać oraz owocować bardzo długo. Wymagają jednak dobrej pielęgnacji. Konieczne jest na dowód regularne chronienie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest odpowiednie?

Opryskiwanie potrzebne jest ze względu na dalekiego sposobu infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby powodowane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach mogą stanowić one doprowadzone i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest to jednak zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się rozwijać na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie wykonujące je grzyby, bakterie, czy wirusy są obowiązujące w poszczególnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować także w punktu zapewnienia innych roślin, nawet gdy nie rosną one w stronie. Obniża się w obecny możliwość możliwość przenoszenia chorób przez występujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Wykorzystywane w wystarczający sposób środki owadobójcze zezwalają na bezpieczeństwo drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków branych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą liczyć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków dokonuje się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie kształtować się choroba. Używa się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy przedstawia się opryski?

Ze względu na będący u nas czas, większość patogenów podejmuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które a jedyne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment gdy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka konieczna jest do ich spełnienia pewna jest zazwyczaj na opakowaniu środka. Skoro nie – warto zapytać sprzedawcę. Robi się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to absolutne wyjście?

Wiele pań ma wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z jakiejś strony przynoszą one przed chorobami – z nowej jednak, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak samo niekorzystne dla gości. Wiele substancji całkowicie znika z roślin już w krótkim czasie po ukończeniu oprysków. Na placu nowe są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które powszechnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodności z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments