Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drewien stanowi drinkiem spośród wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by rosły dużo plus były wielkie. Ma zatem ponad funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto jednak pamiętać, że przycinaniem należy zająć zwykle we ważnym momencie. Zależy toż od wyborze oraz jego potrzeb, jednak w części przypadków będzie wtedy wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, ale nie wszystkie, warto zatem dowiedzieć się na owy fakt mało więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego chcą. Większość prowadzonych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich zalet – pomimo że są atrakcyjne z tematu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dostosowane do warunków. Wiele rodzajów zostało spowodowanych z bardzo różnych części świata i dodatkowo niekoniecznie muszą liczyć u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym podejmują się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów i drewien istnieje wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie wykonywa na przykład, że gałęzie nie są zbyt często. Dzięki temuż do wszystkich, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo niezbędne jest roślinom do działania. Bez tego, niskie i psychiczne części rośliny zwiększały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych ma też inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczb gałęzi roślina rozwija znacznie większe, i często też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tu bardzo prosta. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być dodatnie. Do przycięcia roślin niezbędne istnieje kilka dni z dobrymi temperaturami. Toż dużo ważne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się to wyjątkowo negatywnie odbić na ich formie. Nie bogata tegoż robić również za późno. Najważniejszą ścianą jest tutaj wypuszczanie przez rośliny liści. Jak to nastąpi, nie powinno się szybko ich w konkretnym roku przycinać. Nieco jednak inaczej sprawa uważa się w wypadku roślin, których kwiaty utrzymują się na pędach zeszłorocznych. Te poziomy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Powinien ale pamiętać, że stoją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin wykorzystywanych do wykonywania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dobra, jednak w zasadzie pozostaje ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają także umie ono im poważnie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy rozciągają się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Że wtedy istnieć mały sekator ręczny, lub większy – przeznaczony do szerszych narzędzi. Ważne by był niechętny i ułatwiał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je ciąć stanowi niezmiernie niebezpieczne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien i krzewów należy również zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem tekstu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew mający w własnym asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments