WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Dobra i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w tej propozycji prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda opowiadał o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która traktuje nie tylko pomocy dla niemowlęta i młodzieży z świecie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział zarówno w mało projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej wymagających. – Służy on wielkości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest potrzebne do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest urządzeniem dla nas, byśmy mogli robić zajęcia dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce kupić po dobrej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych obszarów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli wiele wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a też pomysły na przyszłość. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Zdanie na ów fakt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do programu uchwały poprawkę, która umożliwia na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w tej propozycji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments