wybielanie zębów

Wybielanie zębów Okonek

Wielkopolskie

Śnieżnobiały uśmiech nie musi istnieć tylko kwestią genów. Dzięki dobrym środkom wybielającym pięknymi zębami może sprawiać się każdy z nas!

Wybielanie zębów Dąbie

Naturalnie białe zęby zdarzają się dość rzadko. Grupę osób jest zęby w kolorze kremowym lub coś żółtawym. Jednak popularność hollywoodzkiej biel nie maleje – jeszcze nic z nas decyduje się na wybielanie zębów, aby nadać im zamierzany odcień.

kup teraz na allegro

 

Aktualnie można wybielić zęby zarówno samodzielnie, jak oraz w gabinecie stomatologicznym. Jaka technologia będzie najświetniejsza, żeby uzyskać optymalny efekt?

Spis treści:

Co oddziałuje na zdrowy kolor zębów?
Wybielanie zębów – na czym to liczy?
Jak wybielić zęby – w domu czy u dentysty?
Domowe metody wybielania zębów
Gabinetowe metody wybielania zębów
Biała dieta – postępowanie po wybielaniu zębów
Czy każdy ząb można wybielić?
Stomatologia estetyczna – pozostałe zabiegi, które poprawią estetykę zębów
Gdzie wziąć z profesjonalnych usług wybielania zębów a pozostałych sposobów stomatologii estetycznej?
Co oddziałuje na zdrowy kolor zębów?

Naturalny kolor zębów potrafi istnieć ciekawy – od bieli aż do poziomów żółtego. Kolor ten warunkowany jest przede wszystkim składnikami genetycznymi, czyli u wszystkiej dziewczyny potrafi istnieć on trochę inny.

Warto jednak wskazać, że jeszcze samodzielnie mamy pomysł na wygląd uśmiechu. Palenie papierosów, zażywane leki, głównie antybiotyki, dieta, w współczesnym picie ogromnej dawek herbaty i kawy, czerwonego wina, kolorowych napojów, choroby i uszkodzenia zębów też mogą wpłynąć na ich kolor.

Co więcej, odcień uśmiechu zamienia się wraz z wiekiem. U starszych osób podchodzi do ścieńczenia się warstwy szkliwa, dlatego też żółtawa zębina jest więc bardzo widoczna.

Jednak nawet w obecnych wypadkach można zarobić śnieżnobiały uśmiech. Nowoczesna stomatologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki jakim istnieje ostatnie możliwe – nawet podczas jedne wizyty w gabinecie!

Wybielanie zębów – na czym to polega?

Aby nadać zębom odpowiedni odcień, najczęściej buduje się wybielanie zębów Kraków to jakieś z wielu miast, gdzie możemy zyskać takich środków w gabinetach stomatologicznych, a do dyspozycji pamiętamy również specjalne środki do użytku w zakładzie.

Na czym dokładnie polega wybielanie zębów? To mechanizm liczący na nadaniu im piękniejszego odcienia. Niczym on trwa? Najczęściej wprowadza się to odpowiednie związki wybielające, jakie są bezpieczne dla zdrowia pacjenta – nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu w wygodnych stężeniach.

Generalnie, wybielanie zębów to zabieg bezpieczny, ale warto wskazać, że u niektórych pacjentów może pojawić się nadwrażliwość zębów oraz dziąseł jako główny skutek uboczny.

W relacji do wybranej metody wybielania zębów efekt można podziwiać od razu albo też należy zaczekać na niego z kilku dni do kilku tygodni. Wobec tego, na co warto się zdecydować, aby napawać się śnieżnobiałym uśmiechem?

Jak wybielić zęby – w domu czy u dentysty?

Osoby planujące wybielić zęby mogą zdecydować się na zastosowanie z środków oddanych do domowego użytku, ale dodatkowo mogą udać się do gabinetu stomatologicznego, aby tam wziąć z środków profesjonalnych.

Domowe wybielanie zębów pozwoli na pozyskanie wymarzonych wyników, ale należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ należy poczekać na nie najczęściej kilka tygodni. Zaletą zabiegów u dentysty stanowi ich szybkość – to efekt uzyskamy szybciej, ale musimy dodawać się oraz z czyściejszym wydatkiem.

Wybielanie zębów Dąbie

Zatem, jaka forma wybielania zębów będzie najświetniejsza? Sprawdź teraz szczegółowe wiedze o wszystkiej z nich również dobierz taką, która sprawdzi się u Ciebie!

Domowe metody wybielania zębów
pasty wybielające
paski do wybielania zębów
żele wybielające
Pasty wybielające

W wszystkim sklepie możemy dostać specjalne pasty wybielające. To pasty do zębów, które zawierają większą zawartość substancji ścierających powierzchowne przebarwienia, a też mogą zawierać niewielki dodatek substancji wybielających.

Wybielanie zębów z zastosowaniem past jest możliwe, tylko nie u wszystkiej osoby daje odpowiedni efekt. Co więcej, należy wspominać o tym, żeby nie wykorzystywać ich długotrwale – powyżej 2-3 miesięcy, bo mogą prowadzić nadmierne zarysowanie szkliwa, a zęby staną się to bardziej słabe na choroby.

Cena: 2-50 złotych. Wybielanie zębów Dąbie

Paski do wybielania zębów

Do swoich metod wybielania zębów zalicza się także paski wybielające. Istnieją obecne nasączone żelem wybielającym przezroczysta paski, które nakleja się na wysoki oraz dolny łuk zębowy. Działają głównie na zęby przednie – do „czwórek” lub „piątek”.

W współczesnym przykładzie efekt wybielania potrafi istnieć mocniejszy niż w zestawieniu do past, tylko nie będzie on właśnie oszałamiający jak przy wybielaniu gabinetowym. Czas wybielania to szczególnie około 7-14 dni.

Cena: 20-200 złotych. Wybielanie zębów Dąbie

Żele wybielające

Mają działanie odpowiednie do pasków, ale podawane są na zęby z zastosowaniem pędzelka albo w wyborze wraz z żelem wydobywają się nakładki na zęby. Czas stosowania żeli do wybielania zębów to szczególnie około 10-14 dni.

Cena: 15-200 złotych.

Gabinetowe metody wybielania zębów
wybielanie nakładkowe
wybielanie lampą
Wybielanie nakładkowe

Niemalże każdy dobry gabinet stomatologiczny może zaproponować swoim pacjentom wybielanie zębów z zastosowaniem nakładek, które następnie dokonuje się żelem wybielającym. W zestawieniu do wybielania zębów w zakładu pacjenta, stawia się to wyższe stężenia związków wybielających, dlatego też uśmiech potrafi stanowić coraz bielszy!

Zabieg zaczyna się od wykonania wycisków zębów, na zasadzie których dokonuje się następnie specjalne nakładki z tworzywa nakładane na zęby. Stomatolog przekazuje także pacjentowi żel wybielający do używania w zakładu. Pacjent powinien stosować go jakiegoś dnia, wypełniając nakładki i uruchamiając je na zęby.

Okres bycia diecie to najczęściej z 7 do 14 dni, przy czym wynik może obronić się na znaczniejszy termin niż w przypadku wybielania domowego.

Cena: 700-1000 złotych. Wybielanie zębów Dąbie

Wybielanie lampą

Nowa oferta tania w gabinetach stomatologicznych to wybielanie zębów lampą. W współczesnym przykładzie wykorzystuje się dodatkowe środki wybielające oraz lampę, która każe ich aktywację. Taka technologia pozwala na pozyskanie efektów widocznych zaraz po godzinie!

Takie wybielanie zębów Kraków to jakieś z miast, gdzie istnieje ono dostępne, uważane jest za najlepszą drogę. To efekty wybielania są najlepsze – można wziąć bardzo wyższą moc w stylach zębów niż z zastosowaniem nowych metod. Jest wówczas ponad sposób bardzo silny – raz wykonany pozwoli na utrzymanie efektów nawet do 2 lat. Dodatkowo, to pewna metoda, która przesuwana jest pod nadzorem specjalisty.

Cena: 1000-1200 złotych. Wybielanie zębów Dąbie

Biała dieta – postępowanie po wybielaniu zębów

Aby efekt wybielania zachwycał nie wyłącznie z razu po zabiegu, ale oraz na daleki okres po nim, należy wspominać o właściwym postępowaniu. Pierwsza stanowi w współczesnym przykładzie tak zwana biała dieta. Co więc jest?

Biała dieta to dieta, która zalecana jest po zabiegach wybielania zębów, a również innych środkach stomatologicznych, na dowód skalingu i piaskowaniu. Polega ona na usunięciu z diety barwiących produktów, jakie potrafią zmienić kolor zębów.

Podczas białej diety należy zrezygnować między innymi z: kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych, coli, a i z własnych produktów spożywczych wywołujących zabarwienie zębów. Także sugeruje się rezygnację z palenia tytoniu.

Białą dietę powinno się prowadzić przez minimum 2 dni po wybielaniu zębów, ale im dłużej zachowuje się jej zaleceń, tym doskonalsze rezultaty można zarobić. Wówczas biel zębów po sposobu potrafi istnieć otwarta nawet do 2 lat!

Czy każdy ząb można wybielić?

Wybielanie zębów to zabieg, który umożliwia na osiągnięcie znacznie łatwych wyników, ale należy wspominać o tym, że nie wszystkie zęby potrafią stanowić zależne wybielaniu.

Związki wybielające działają wyłącznie na zęby naturalne, dlatego więcej nie zmienią one koloru koron, licówek, mostków albo też plomb w zębach. Wobec tego postaci mające poważną ilość wypełnień potrafią nie osiągnąć zadowalających efektów – poprzedni kolor plomb pozostanie publiczny i może stawiać się w oczy.

Także wybielanie zębów martwych wymaga odpowiedniego postępowania – stawia się to specjalny zabieg liczący na wstrzyknięciu substancji wybielającej w ząb po jego rozwierceniu. Używany jest po leczeniu kanałowym, gdy ząb staj esie ciemniejszy.

Stomatologia estetyczna – pozostałe zabiegi, które poprawią estetykę zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna więc nie tylko wybielanie zębów Kraków oraz w obcych miastach. To ponad duża paleta innych sposobów, które pozwalają na pozyskanie efektu bielszych zębów. Z czego warto wziąć?

Skaling i piaskowanie

Zabieg skalingu i piaskowania to higienizacja zębów, która polega na zdjęciu z nich osadu i osadu nazębnego. U wielu osób pozwala na osiągnięcie znacznie atrakcyjnego wyniku – zęby będą widocznie jaśniejsze.

Warto wskazać, że skaling i piaskowanie podawane są i przed wybielaniem zębów, by otrzymać pozytywniejsze wyniki.

Cena: 150-250 złotych.

Licówki

Licówki to niewielkie płatki porcelany, które kładzione są na zębie. Ich obiektem jest korekta kształtu zęba, a więcej jego koloru. Dzięki licówkom można zarobić znacznie przydatne wyniki i bawić się zupełnie nowym, piękniejszym uśmiechem!

Cena: 600-1500 dobrych na poszczególny ząb. Wybielanie zębów Dąbie

Korony

Korony protetyczne wykorzystywane są na ząb, który uległ zniszczeniu lub infekcji. Zastępują go a pozwalają na zachowanie jego prac. Korony można mieścić na zdrowym korzeniu lub na implancie stomatologicznym.

Korona pozwoli na pełną zmianę koloru zęba, dlatego i potrafi istnieć stosowana w charakteru poprawy estetyki uśmiechu w przypadku, gdy ząb nie jest możliwy do wyleczenia.

Cena: 1200-2000 złotych za jeden ząb.

Gdzie wziąć z profesjonalnych usług wybielania zębów a pozostałych sposobów stomatologii estetycznej?

Chcesz bawić się ze śnieżnobiałego uśmiechu? W takim wypadku wybierz odpowiedni gabinet wykonujący wybielanie zębów Kraków to miasto, gdzie usługi te oferuje Klinika Stomatologii Estetycznej SE+. To tam można użyć z pełnej palety profesjonalnych procedur skupionych na wybielaniu zębów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments